Výsledky 2018...aneb kola závodního kolotoče roztočena

Dětský sen / 24.06.2018 Bernartice
Dětský sen / 24.06.2018 Bernartice

DĚTSKÝ SEN A KRÁSNÉ ZAKONČENÍ SEZÓNY NA JIHU ČECH
V neděli 24.6.2018 jsme se vydaly do jihočeských Bernartic k našemu poslednímu závodu Dětský sen. Bylo to krásné zakončení náročné jarní sezóny....Naše holky podaly krásné výkony a už můžeme směle vyhlížet letní prázdniny.
PRO HOLKY: Krásně jste pracovaly a dosáhly jste mnoha skvělých úspěchů!!! A i když se občas něco nepovedlo, nevadí, napravíme. Děkujeme vám všem za vzornou reprezentaci našeho klubu a moc vám gratulujeme ke všem vašim úspěchům.
PRO RODIČE:...bez vás by to nešlo...patří vám veliký dík za spolupráci, podporu, spoustu legrace, prostě za to, že spolu se svými dětmi tvoříte bezva partu kolem Hodkoviček!
PRO TRENÉRY: díky za vaši práci, za všechny ty hodiny, které trávíte s našimi gymnastkami, za všechny radosti i starosti...moc si vaší práce vážíme a děkujeme!
PŘEJEME VŠEM NAŠIM GYMNASTKÁM A TRENÉRKÁM KRÁSNÉ PRÁZDNINY, MNOHO ODPOČINKU A NAČERPÁNÍ NOVÝCH SIL, RODIČŮM TAKÉ PŘEJEME KLIDNOU DOVOLENOU A KRÁSNÉ LÉTO.
NA VŠECHNY SE TĚŠÍME PO PRÁZDNINÁCH!!! A MOC DĚKUJEME ZA SKVĚLOU JARNÍ SEZÓNU!!! 

Táborský pohár / 2.6.2018
Táborský pohár / 2.6.2018

TÁBORSKÝ POHÁR a medailová úroda pro holky z Hodkoviček
I přesto, že sezóna je již u konce a my již pilně pracujeme na nových programech pro podzim a jaro, velice rády jsme opět zavítaly do jihočeského Tábora na TÁBORSKÝ POHÁR.
...a jak se nám dařilo? :-) zkoušely jsme již trochu nové věci, nové vazby a i když se chybičky občas vloudily, naše děvčata podaly dynamické a krásné výkony.


Kategorie 2011 - 1.místo Terezka Kopecká, krásný výkon v sestavě beznáčiní ze kterého jsme měly velikou radost a Terezku na krásném 6.místě doplnila Pavlínka Burešová
Kategorie 2010 - 1.místo Barunka Křížková, krásný dvojboj beznáčiní a s obručí
Kategorie 2008 - dvojboj s náčiním 1.místo Terezka Obstová a 2.místo Lucinka Křížková
Kategorie kadetek mladších - dvojboj s náčiním 1.místo Natálka Husovská a 2.místo Madlenka Kačerovská
Kadetky starší - 2.místo Sofi Ocelíková a 8.místo Terka Zůnová u které bylo veliká škoda pádů náčiní, protože velice krásně plnila prvky s náčiní

Naděje starší - 1.místo Kája Havlíková

Juniorky - 1.místo Terezka Čermáková

Dorostenky - 2.místo Kačka Minksová, 3.místo Kiki Kleinová a 4.místo Milena Vodičková


Všem moc gratulujeme a máme z vás velikou radost.
Shlédněte krásné fotky z dílny paní Heleny Křížkové, která se "vyřádila" nejen v tělocvičně, ale i v krásném městě Táboře a osiřelých třídách táborského gymnázia. Moc díky a těšíme se na posledním závodě, který nás 24.6. čeká v jihočeských Bernarticích.

Klánovice Cup 2018 / 17.06.2018
Klánovice Cup 2018 / 17.06.2018

KLÁNOVICE CUP 2018 - závod ZPMG
V neděli 17.6.2018 jsme zakončili jarní sezónu přátelským závodem určeným výhradně pro kategorie základního programu moderní gymnastiky. Děvčata tak navázala na sérii již třetí odvety s oddíly TJ Sokol Vrané, SK Eli Dolní Břežany a Astra Klánovice. Nedělní tandem 18-ti gymnastek z Hodkoviček se tak představil v příjemném prostředí sportovní haly v Klánovicích, kde celé startovní pole čítalo rovných sto závodnic. Naše závodnice předvedly vynikající výkony a umístění na předních příčkách jim byla odměnou za poctivou práci při trénincích. Trenérky skupin Benjamines, Mini For Fun a For Fun zapracovaly společně s děvčaty na přesnější technice těla i náčiní a výsledek byl na vrcholu sezóny velmi znát. Rozhodcovského postu se zde ujala Jana Čadová a Tereza Stehlíková, které bedlivě sledovaly výkony našich závodnic a jejich konkurentek. Děkuji celému týmu těchto skupin za celoroční náročnou práci, přístup a všem děvčatům gratuluji za krásné výsledky, jejich elán a píli, která je pro náš klub nepostradatelná.
V kategorii O. - sestava bez náčiní
1.místo - TEA Vlášková (0.C), KÁJA Kotová (0.D), NATÁLKA Michlová (0.E)
2.místo - BÁRA Abrahamová (0.B), ELIŠKA Kohoutová (0.C), MÍŠA Milec (0.D)
3.místo - ADÉLKA Pechová (0.C)
V kategorii I. - sestava bez náčiní a švihadlem
1.místo - KRISTÝNKA Kunešová (I.A)
2.místo - DEBORKA Zámyslická (I.B), PAVLÍNKA Kutinová (I.D)
5.místo - HANČA Hernová (I.B)
V kategorii II. - sestava se švihadlem a obručí
1.místo - ELLINKA Dušková (II.A)
2.místo - BÁRA Vondráková (II.A), JÍŤA Soukupová (II.C)
3.místo - KLÁRA Kunešová (II.B), TERKA Heřmanská (II.C)
5.místo - ADÉLKA Dvořáčková (II.A)
V kategorii III. - sestava s obručí a míčem
1.místo - JULI Havlíčková

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY NADĚJÍ STARŠÍCH

KÁJA HAVLÍKOVÁ FINALISTKOU MISTROVSTVÍ ČR NADĚJÍ STARŠÍCH

Sportovní hala Sokola Královské Vinohrady hostí tento víkend MČR nadějí starších a mladších.V kategorii nadějí starších se představila v těžké konkurenci 66 gymnastek i naše Kája Havlíková. Závodnice nejprve předvedly kvalifikaci 2 vylosovaných sestav (míč, kužele) po které si nejlepších 30 gymnastek zajistilo účast ve finále, kde dále cvičily zbalé sestavy čtyřboje s obručí a stuhou.Naše Kája HAVLÍKOVÁ zacvičila své první dvě kvalifikační sestavy s velkým nasazením a hlavně bez velkých chyb a pádů a udělala nám velikou radost POSTUPEM DO FINÁLE!!! GRATULUJEME, KÁJO! 

I sestavy s obručí a stuhou byly bez velkých problémů, zejména se vydařila sestava s obručí a Kája nakonec obsadila celkovou 25.příčku. Kájo, moc moc gratulujeme a přejeme Ti mnoho dalších úspěchů, krásných sestav a radosti z gymnastiky.Ještě je třeba poděkovat opět skvělému fandícímu týmu, holky, byly jste skvělé a paní trenérce Monče za tento další gymnastický maratón a nekonečnou práci v tělocvičně, trpělivost, laskavost a lásku :-)...

Toto mistrovství bylo bohužel plné otazníků a dohadů. Neukazovaly se známky, ty, co byly ukázány, nebyly dle pravidel MG, stálé opravy a po dalších 5 dnech znovu jiné výsledky... Jak říkáme plno otazníků....což se, bohužel, v naší MG stává nepříjemným pravidlem. Pro nás je velice důležité, že Kája zacvičila svůj mistrovský čtyřboj bez hrubých chyb a prokázala svůj talent, tedy ještě jednou moc gratulujeme!

GRATULACE A JEDEME DÁL!!!

Břežanský Cup - 19.05.2018 Dolní Břežany
Břežanský Cup - 19.05.2018 Dolní Břežany

BŘEŽANSKÝ CUP 2018- závod ZPMG - skupiny Benjanines, Mini For Fun, For Fun...DALŠÍ SKVĚLÉ VÝSLEDKY PRO SOKOL HODKOVIČKY
V sobotu 19.5.2018 přijal náš oddíl pozvání na pohárový závod ZPMG - pro skupiny Bejamines, Mini For Fun a For Fun v nové hale v Dolních Břežanech, na 1. ročník Břežanského Cupu.
V konkurenci oddílů z TJ.Sokol Vrané/SK ELI, SK Prague, TJ. Sokol Kladno a Astra Klánovice startovalo 24 gymnastek z našeho klubu a jak to dopadlo? :-)
1. místo: Tea Vlášková (0.C.),Natálka Michlová (I.A.), Klára Vojtášková (III.)
2. místo: Ella Dušková (II.A)
3. místo:Bára Abrahamová(O.B.), Míša Milec (O.D.), Ema Kučerová (O.E.),
Bára Vondráková (II.A.), Jitka Soukupová (II.C.)
Všem gymnastkám moc gratulujeme k jejich výkonům a těšíme se na další závod!

...a více fotek v sekci Fotogalerie :-) ...

M ČR kadetky starší / 20.05.2018 Jablonec n.N.
M ČR kadetky starší / 20.05.2018 Jablonec n.N.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KADETEK STARŠÍCH a další finálová TOP 16 pro Hodkovičky
V Jablonci nad Nisou pokračovalo v neděli MČR kategorií kadetek starších a i v tomto závodě měl mezi 39 gymnastkami náš oddíl trojnásobné zastoupení gymnastek, které si vybojovaly postup z oblastního přeboru, a to Kristýnu Kleinovou, Sofii Ocelíkovou a premiérově v této věkové kategorii i Terezu Zůnovou.
Nejprve předvedly všechny gymnastky dvojboj sestav se stuhou a kuželi a opět nejlepších 16 postoupilo do finále, kde se cvičila sestava s libovolným náčiním.
Jako první z našich děvčat se představila Kristýna Kleinová, která zvládla výborně sestavu s kuželi a velmi dobře sestavu se stuhou a vybojovala na svém premiérovém mistrovství ČR hned finálovou účast. Obruč již tak poslušná nebyla, Kristýna se dopustila chybiček, ale celkové 16.místo je skvělým úspěchem a moc gratulujeme.
Sofi Ocelíkovou MČR nezastihlo v úplně oprimální formě, chybičky v sestavě s kuželi i se stuhou dnes bohužel na finále nestačily a Sofi nakonec obsadila i přesto pěkné 23.místo.
Terezka Zůnová se v kategorii kadetek starších představila jako jedna z nejmladších gymnastek. Předvedla velmi kvalitní technické prvky, ale náčiní bylo hodně neposlušné a zejména pády v sestavě s kuželi nakonec odsunuly Terezku na celkové 33.místo.
Všem děvčatům GRATULUJEME, děkujeme za vzornou reprezentaci a po troše odpočinku se můžeme směle vrhnout do další přípravy.
Děkujeme všem rodičům kadetek mladších i starších a Kačce a Terkou za vytvoření bezvadné atmosféry a paní trenérce Monice za přípravu děvčat! 

M ČR kadetky mladší / 19.05.2018 Jablonec n.N.
M ČR kadetky mladší / 19.05.2018 Jablonec n.N.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KADETEK MLADŠÍCH a dvojnásobná stříbrná radost pro Hodkovičky

NATÁLKA HUSOVSKÁ JE VICEMISTRYNÍ ČR
V Jablonci nad Nisou dnes bojovaly o mistrovské tituly kadetky mladší. Nejprve všech 41 gymnastek předvedlo sestavy s míčem a švihadlem a pote se nejlepších 16 gymnastek představilo v sestavě s libovolným náčiním.
Náš klub reprezentovaly Natka Husovska, Madlenka Kačerovska a Adelka Novakova.
V úvodním dvojboji nenechala Natalka Husovska nikoho na pochybách, že místo ve finále jí bude určitě patřit... Trochu napínavější to bylo u Madlenky s Adelkou...Adelce bohužel vůbec nevyšla sestava se švihadlem a tak se nakonec umistila na peknem 30.místě.... Veliké napětí jsme zažily s Madlenkou, která nakonec proklouzla do finále na posledním 16.místě... Tedy dvojnásobná finálová radost pro naše děvčata...
Ve finále si Madlenka Kačerovska dokázala ještě o jednu příčku polepšit a nakonec skočila na krásném 15.místě.
A co Natálka Husovská? Prostě bojovala a cvičila, co to šlo.... Nakonec se mohla radovat z fantastického 2.místa a stříbrné medaile ve viceboji a další stříbrnou medaili přidala v sestavě se švihadlem...a jeste 4.místo v míči a 5.příčka v obruči... Prostě skvělé!!!
MÁME Z VÁS DĚVČATA VELIKOU RADOST A MOC MOC GRATULUJEME.... moc děkujeme také rodičům a Kačence s Terezkou za podporu a fandění!!!! 

MČR dorostenky / Vyškov 13.05.2018
MČR dorostenky / Vyškov 13.05.2018

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DOROSTENEK a dvě umístění ve finálové Top 16 pro děvčata z Hodkoviček.
Mili Vodickova a Kačka Minksova dnes absolvovaly svůj vrchol sezony. I když se jim asi nedařilo úplně dle jejich představ, tak si obě po úvodním dvojboji zajistily místo ve finálové Top 16 a v konečném pořadí patřilo Kacce 12.místo a Mili celková 14.příčka. Mili se nejvíce dařilo v sestavě s kuželi a Kačce v sestavě s ničem.
Moc děkujeme celému Fanklubu z Hodkovicek přímo ve Výškově a take v Praze u televizních obrazovek. :-)
Holkám gratulujeme a těšíme se zase v dalších soutěžích!

...ještě malá glosa...tahle mistrovství jsou úplně v klidu...děvčata jsou v klidu, protože cvičí hlavně proto, že je to baví, ale už ví, že život je i o jiných prioritách, všechny se znají, všechny spolu mluví, kamarádí se...pobaví se o tom, koho co bolí, jak to mají ve škole, některé dokonce v práci...Rozhodčí rozhodují to, co vidí, nikdo nikoho netlačí a vyhraje prostě ta, která je nejlepší...a takto by to mělo být na všech soutěžích...to nás moc bavilo a všichni jsme si závod pěkně užily :-)...

RG Cup - TJ Slavia Hradec Králové 08.05.2018
RG Cup - TJ Slavia Hradec Králové 08.05.2018

RG CUP Hradec Králové - 8.5.2018....sezóna je rozjetá na plné obrátky a my zavádíme ostošest.... Dnes svátečně na východě Čech.... Opět s krásnými výsledky a velikou gratulaci všem holčičkám!
Naděje nejmladší - další medaile pro Barunku Křížkovou za krásné 3.místo ze 17 závodnic.
Naděje mladší - 15 gymnastek a 3.místo a bronz pro Lucku Křížkovou, 5.místo pro Andy Wolfovou a po nepovedeném výkonu 8.místo pro Terku Obstovou.
Naděje starší - 2.místo pro Káju Havlíkovou
Kadetky mladší - krásný výkon všech našich děvčat... Natka Husovska zlato, Madlenka Kačerovská stříbro a Áďa Nováková 4.místo
Kadetky starší - 1.místo Kristýna Kleinová 2.místo Sofie Ocelíková a 3.místo Tereza Zůnová....MOC GRATULUJEME!!!!

GAZELA CUP / Pula, Chorvatsko 05.05.2018
GAZELA CUP / Pula, Chorvatsko 05.05.2018

GAZELA CUP - Pula, Chorvatsko... Tak jak to nakonec dopadlo?
Naděje nejmladší 2011 - Terezka Kopecka - krásné 4.místo a bramborová medaile...
Vyhlašování probíhalo ve víceboji a také v jednotlivých náčiních :-)
Naděje starší: Kája Havlíková 5.místo víceboj, 1.místo obruč, 2.místo kužele....
Juniorky B - Terezka Čermáková 1.místo víceboj, 1.místo kužele 2.místo obruč...
Seniorky B - Kačka Minksová 2.místo víceboj, 2.místo obruč, 1.misto kužele... MOC GRATULUJEME!

...a jinak paráda...sluníčko, moříčko, teplíčko...

Přebor Prahy - kadetky mladší, starší a dorostenky / 29.4.2018
Přebor Prahy - kadetky mladší, starší a dorostenky / 29.4.2018

...hodně náročný víkend za námi...v neděli 29.4. jsme pořádali Přebor Prahy kadetek a dorostenek...zase hodně obrazu...:-) (děkujeme paní Křížkové) a veliká gratulace všem holkám k postupům na MČR, Natálce Husovské a Kačce Minksové k titulu Přebornice Prahy, Mili ke stříbru a Madlence a Kiki k přebornickým bronzům...a víte, co mně, osobně na Hodkovičkách nejvíc baví?... ta parta, dětí, dospělých, to nadšení pro sport a všechno to pozitivní, co přináší, to, jak si to umíte užít...a baví mně i to, že se po velkých zklamáních dokážeme podržet a jít v tom našem sportu zase dál...a to je nejvíc...a za to díky!

Přebor Prahy - naděje nejmladší, mladší, starší / 28.04.2018
Přebor Prahy - naděje nejmladší, mladší, starší / 28.04.2018

Přebor Prahy nadeji nejmladších, mladších a starších... Jen obrazem s velkým díkem paní Heleně Křížkové, protože slova zatím chybí... A dlouho budou.... Ale velké díky všem! 

Jablonecká perlička / 21.04.2018 Jablonec nad Nisou
Jablonecká perlička / 21.04.2018 Jablonec nad Nisou

JABLONECKÁ PERLIČKA...podruhé, aneb odpolední závod :-)
...a zase kvalifikace, kvalifikace, kvalifikace...
JUNIORKY - Terka Čermáková zmobilizovala zbytek sil po náročném MČR a v jablonockém závodě po krásné obruči a bohužel chybách v míči veze krásné 4.místo :-) ...nohy bolí, ale jedeme dál...
NADĚJE STARŠÍ - Kája Havlíková si dnes bohužel vybrala košík smůly až do dna, po solidním výkonu s obručí přišel hodně hodně neposlušný míč a tak Karolínka nakonec obsadila 7.místo , i tak gratulujeme!
KADETKY MLADŠÍ - 30 gymnastek a 15 míst ve finále, jako kvalifikace "neposlušné, kulaté potvory" - míče... Madlenka, Natálka i Adélka zvládly své sestavy na jedničku. Madlenka i Natálka bez problémů pronikly do finále, Adélce Novákové bohužel finálová účast o pouhá dvě místečka unikla a nakonec jí patřila 17.příčka. Ve finále se cvičily sestavy s libovolným náčiním, která bohužel úplně nevyšla Madlence Kačerovské a chyby jí posunuly ve výsledkové listině trochu níže, a to na 8.místo, i tak je to krásný úspěch a doufáme, že neposlušnou obruč brzy zkrotíme. Natálka Husovská po krásném míči přidala velmi jistý výkon v sestavě s obručí a nakonec "cinkla" další medaile - 1.místo a vítězství. Holky, máme z vás velikou radost a moc gratulujeme.
KADETKY STARŠÍ - 30 gymnastek a 20 postupových míst...kvalifikační sestava - stuha.... Kiki a Sofi tentokráte stuhu poměrně dobře "zkrotily" a vybojovaly postup do finále. Smolný den bohužel měla Terezka Zůnová, kterou stuha vůbec neposlouchala a nakonec obsadila 23.místo. Kiki a Sofi bojovaly ve finále. Kristýna Kleinová předvedla velmi pěknou sestavu s obručí a posunula se v celkovém pořadí na velmi pěknou 10.příčku. Sofie Ocelíková předvedla dynamické kužele, ale drobné pády jí nakonec vynesly v kvalitní konkurenci na pěkné 6.místo.
DOROSTENKY - Kačka a Mili, 13 závodnic se ve večerních hodinách utkalo ve dvojboji. Kateřina Minksová předvedla krásné kužele a poprvé vyzkoušela nový míč a po zásluze vybojovala v konkurenci mnohem zkušenějších gymnastických "matadorek" skvělé 3.místo. Milena Vodičková předvedla novou sestavu s obručí, ale měla bohužel neposlušné kužele a v celkovém pořadí obsadila 10.místo.
Moc gratulujeme všem holkám a také paní trenérce Monice a rodičům za podporu a fandění.

Jiřetínský dráček / 14.4.2018 Horní Jiřetín
Jiřetínský dráček / 14.4.2018 Horní Jiřetín

JIŘETÍNSKÝ DRÁČEK a tři cenné kovy pro Hodkovičky
V sobotu 14.4.2018 jsme se vydaly na sever do Horního Jiřetína s našimi "gymnastickými miminy" na pohárový závod Jiřetínský dráček.
V kategorii nadějí nejmladších ročníku 2011, která cvičila sestavu bez náčiní se v konkurenci 14 gymnastek vyšvihla Terezka KOPECKÁ na výborné 3.místo a získala bronzovou medaili a na výborném 5.místě jí skvěle doplnila Pavlínka BUREŠOVÁ.
V kategorii nadějí nejmladších ročníku 2010 výborně závodila Baruška KŘÍŽKOVÁ a po zásluze vybojovala 2.místo a stříbrnou medaili a teprve při svém druhém závodě obsadila Terezka CHVÁTALOVÁ krásnou 12.příčku.
V kategorii nadějí mladších 2008-2009 startovaly 3 naše gymnastky. Terka OBSTOVÁ po vyrovnaném výkonu a bez hrubé chyby nakonec vybojovala výbornou bronzovou medaili za 3.místo, Lucinka KŘÍŽKOVÁ při prvním závodě po delší tréninkové pauze obsadila výborné 5.místo, bohužel "černou sobotu" měla v sestavě s obručí Andrejka WOLFOVÁ, která po hrubých chybách obsadila celkové 13.místo z celkového počtu 18 gymnastek.
HOLKY, MOC GRATULUJEME A MAKÁME DÁL.
Poděkování paní Heleně Křížkové za krásné fotky... :-)

Jablonecká perlička / 21.04.2018 Jablonec nad Nisou
Jablonecká perlička / 21.04.2018 Jablonec nad Nisou

JABLONECKÁ PERLIČKA a 5 cenných kovů pro gymnastky z Hodkoviček
V sobotu 21.4. Se konal v Jablonci nad Nisou již 27.ročník tradičního pohárového závodu a pro naše děvčata to byl v nabité konkurenci více než 150 závodnic poslední ostrý start před nadcházejícími oblastními přebory...
Kvůli velkému počtu gymnastek bylo ve většině kategorii tedy finále, do kterého se musely gymnastky "probít" přes 1. sestavu s vypsaným náčiním....a jak to dopadlo???
NNML 2011-nabitá konkurence 17 gymnastek a krásné 6.místo pro Terezku Kopeckou, mezi 1. a 6. Místem rozdíl pouze 0.15 setinek bodu...
NNML 2010 a první eliminacni závod. Baruška Křížková nejprve předvedla sestavu se švihadlem...a PECKA... postoupila do finále z 1.místa. Ve finále předvedla krásnou sestavu bez náčiní a nakonec jsme měly obrovskou radost z 1.místa a zlaté medaile mezi 17 gymnastkami.
NML 2009 - další tuhá bitva o 10 finálových míst... Andy WOLFOVA bojovala s obručí tentokrát velmi krásně a také si vybojovala postup do finále, kde svoji dobrou formu potvrdila sestavou bez náčiní a vybojovala mezi 24 gymnastkami 2.místo a stříbrnou medaili. Další obrovská radost.
NML 2008 - a opět tuhý boj o 10 finálových míst... Terka Obstova předvedla krásnou sestavu se švihadlem a postup byl doma... U Lucinky Křížkové jsme byly trochu v napětí ,protože při premiéře sestavy se švihadlem byly nějaké chybičky, ale nakonec i ona proklouzla do finále... Ve finále obě naše holky předvedly krásné "bezky" a ...Lucinka vystoupala pořadím na krásné 6.místo a Terezka nakonec vybojovala nádhernou bronzovou medaili.
Holkám z dopoledního závodu moc gratulujeme, detaily v sestavách doladíme a přejeme hlavně výdrž a zdraví do poslední přípravy před oblastním přeborem!

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK / 15.04.2018 Praha
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK / 15.04.2018 Praha

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIOREK
Sportovní hala v Riegrových sadech hostila v neděli 15.4.2018 MČR juniorek, kterého se zúčastnila i naše Terezka Čermáková. V této kategorii Terezka letos zažívá svůj debut, tedy jsme byli zvědaví, jak svůj křest ohněm velkého juniorského závodu po vleklých problémech se zády zvládne.
Terezka podala dobrý výkon zejména v sestavách s míčem a obručí, ve stuze a kuželích se již objevily chybičky, ze kterých se ale poučíme pro příští sezónu. Terezka bojovala i se svojí velkou nervozitou, ale toto dnes zvládla na jedničku. I přesto, že umístění ve třetí desítce není pro mnohé asi nic zvláštního, my z něj máme velkou radost a je pro nás motivací pro další práci. Terezko, děkujeme za vzornou reprezentaci a holky, vám všem, které jste Terce tak krásně fandily patří velké DÍK a BRAVO, protože jste dokázaly, že jsme v Hodkovičkách jedna velká gymnastická rodina a to se počítá víc, než kterákoli známka od rozhodčích. Děkujeme a Terce moc gratulujeme! 

Memoriál Aleny Fialové / 08.04.2018 Plzeň
Memoriál Aleny Fialové / 08.04.2018 Plzeň

MEMORIÁL ALENY FIALOVÉ - 8.4.2018 Plzeň....aneb DVĚ BROZNOVÉ RADOSTI PRO HODKOVIČKY
Hned v neděli 8.4.2018 jsme závodily na tradičním mezinárodním pohárovém závodě MEMORIÁLu ALENY FIALOVÁ za účasti více než 140 závodnic z celé ČR, Slovenska a Polska.
Vzhledem k velkému počtu gymnastek se v některých kategoriích cvičila první sestava a poté nejlepších 12 gymnastek postoupilo do finále. Tak tomu bylo i v případě Nadějí starších, kde jsme měly želízko v ohni, a to Káju HAVLÍKOVOU, která se zdárně popasovala se zrádnou stuhou a do finále nastupovala z 5.místa z 22 gymnastek, v sestavě s obručí se výborným výkonem vyšvihla na 3.příčku a získala tak bronzovou medaili za dvěma polskými gymnastkami, což je skvělý úspěch.
v kategorii kadetek mladších se představily Natálka HUSOVSKÁ, Madla KAČEROVSKÁ a Adélka NOVÁKOVÁ, nejprve v sestavách libovolným náčiním a nejlepších 12 poté ve finále cvičilo se švihadlem. Po dobře provedených sestavách s obručí jsme měly ve finále dvojnásobné zastoupení, a to Natálku HUSOVSKOU, která vyrovnaným výkonem nakonec obsadila skvělou třetí příčku a získala také, jako Kája, bronzovou medaili. Na krásném 7.místě skončila Madla KAČEROVSKÁ a bohužel se nedařilo Adélce NOVÁKOVÉ, která nakonec obsadila 20.místo z 25 gymnastek.
V kategorii juniorek si druhý závod během 2 dní "střihla" Terka ČERMÁKOVÁ, V konkurenci 18 juniorek byla povinná sestava se stuhou a poté libovolné náčiní. Pokud existuje gymnastické peklo, myslím, že Terka mu při této sestavě klepala na dveře, aneb když se nedaří, tak se nedaří a nezdařilo se skoro nic a každá gymnastka ví, jak je těžké sesbírat koncentraci a předvést další sestavu...Terezka je ale bojovnice a na druhou sestavu nastoupila úplně jiná gymnastka a výsledkem byla druhá nejvyšší známka závodu, která doslova katapultovala Terku z výsledkového propadliště na krásné 7.místo.
V kategorii kadetek starších startovalo celkem 16 gymnastek s trojnásobným zastoupením z Hodkoviček. I zde nás trochu neposlouchaly stuhy, ale děvčata bojovala a výsledky byly nakonec moc pěkné. Terezka ZŮNOVÁ obsadila v nabité konkurenci 6.místo, Sofi OCELÍKOVÁ (která v sestavě se stuhou byla v tom gymnastickém peklíčku s Terkou) skončila na 8.příčce a Kristýně KLEINOVÉ patřilo v celkovém hodnocení pěkné 10.místo.
V kategorii dorostenek startovalo 20 gymnastek a také naše Milena VODIČKOVÁ a Kateřina MINKSOVÁ. Kačka má letos v této kategorii premiéru, ale svým,i výkony dokazuje, že se s ní musí počítat, škoda trochu nejistého výkonu v sestavě s obručí, nicméně celkové 4.místo je skvělým úspěchem a příslibem pro MČR. Milena VODIČKOVÁ se bohužel v sestavě s míčem dopustila příliš mnoha chyb a v celkovém hodnocení jí patřila 12.příčka.
VŠEM DĚVČATŮM MOC GRATULUJEME, DĚKUJEME PANÍ TRENÉRCE MONICE ZA VELKOU VÝDRŽ PŘI DALŠÍM GYMNASTICKÉM MARATONU A RODIČŮM ZA PODPORU A FANDĚNÍ! 

Žďárská sněženka / 24.03.2018
Žďárská sněženka / 24.03.2018

Další víkend...a točíme dále naším závodním kolotočem :-)... tentokrát jsme vyrazily na Vysočinu na tradiční pohárový závod Žďárská sněženka... v minulých dvou týdnech jsme se musely popasovat se spoustou nemocí a drobnými zraněními, tedy jsme "ladily" formu opravdu do poslední chvíle...a jak se to našim holkám povedlo? :-)

Naděje nejmladší 2011 - celkem 15 závodnic - Terezka Kopecká na výborném 3.místě, zvlášť dobře se popasovala s "nepopulárním" startovním číslem 1, kdy zahajovala celý závod

Naděje mladší 2009 - celkem 17 závodnic - Andy Wolfová opět ta nepopulární "brambora" a 4.místo. Andy závodila s teplotou, chybičky v obruči jí "sešouply" ze stupňů vítězů, ale i tak krásné umístění a výborný výkon v sestavě BN.

Naděje mladší 2008 - celkem 19 závodnic - Terezka Obstová a její zbrusu nová sestava s obručí. Závodila s chutí a minimem chyb, za obě sestavy nejvyšší hodnocení své kategorie a zasloužené 1.místo a zlatá medaile.

Kadetky mladší 2006-2007 - celkem 15 závodnic - Adélka Nováková s právě dokončenou sestavou s míčem, statečně "přežila" celou sestavu a po pěkně zacvičené sestavě se švihadlem pěkné 11.místo, Madla Kačerovská - 7.místo, krásný míč, škoda chybiček v sestavě se švihadlem, Natálka Husovská - suber 3.místo a bronzová medaile, v sestavách s míčem i švihadlem se vyvarovala velkých chyb a pódium bylo v silné konkurenci naše :-).

Vše gymnastkám moc gratulujeme, děkujeme i rodičům za prima fandění a pořadatelům za hladký průběh a velice přátelský a příjemný závod.

Přebor Prahy juniorky / 06.04.2018
Přebor Prahy juniorky / 06.04.2018

... trochu jsme se teď odmlčely, ale...sezóna v plném proudu, tak trochu nestíháme....tedy nášup posledních závodů :-)
PŘEBOR PRAHY JUNIOREK
V pátek 6.4.2018 se pražské juniorky sešly v hale na Chodově, aby absolvovaly Oblastní Přebor Prahy, který je nutný k možnosti účasti na MČR této kategorie.
Náš klub reprezentovala Terezka ČERMÁKOVÁ, která je v této kategorii nováčkem. Nutno dodat, že zde soutěží ročníky 2003-2004-2005, tedy velký věkový rozdíl, který se samozřejmě promítne i do výkonnosti. Terezka se i po velké tréninkové pauze tohoto závodu zhostila zodpovědně a bez hrubých chyb a celkově jí patřilo 9.místo. Moc gratulujeme a přejeme Terezce, aby se jí na MČR vše krásně podařilo.

FROZEN CUP - 17.2.2018 SKP MG Brno
FROZEN CUP - 17.2.2018 SKP MG Brno

FROZEN CUP 2018 ....aneb kola závodního kolotoče pro tento rok roztočena...a jak nám to v Brně šlo...????Sobota 17.února začala opravdu bláznivě...probudily jsme se do zasněženého rána a ...Ester Ledecká vyhrála zlato, obrovské překvapení, snad i šok pro celý sportovní svět, hokejisté zdolali Kanadu a jsou na cestě do čtvrtfinále olympiády...a my se vydáváme na náš první závod sezóny, na FROZEN CUP do Brna. Je v nás docela malá dušička, "inkoust" na nových sestavách ještě ani nestihl oschnout, ale jdeme do toho, je potřeba to zkusit a roztočit kola závodního kolotoče.V dopoledním programu se představily naše nejmladší gymnastky v sestavách bez náčiní. V kategorii 2011 cvičila TEREZKA Kopecká, které se nová sestava moc povedla a po krásném výkonu vybojovala fantastické 2.místo mezi dvěma gymnastkami z Bratislavy. V kategorii 2010 se představila BARUNKA Křížková, která podala velmi soustředěný a hlavně bezchybný výkon a po zásluze vybojovala 1.místo a zlatou medaili. V závěru dopoledního programu se dařilo i ANDREJCE Wolfové, která zabojovala a nakonec jí v kategorii nadějí mladších 2009 patřila stříbrná příčka a 2.místo.V odpoledním programu se představil zbytek našich závodnic již ve dvojboji sestav. Premiéru v kategorii nadějí mladších si odbyly v tvrdé konkurenci TEREZKA Obstová a LUCINKA Křížková, obě se zbrusu novými sestavami podaly krásný výkon a v nabité kategorii obsadily 5. a 6.místo.V kategorii nadějí starších kralovala KÁJA Havlíková, která předvedla novou sestavu s míčem a tato premiéra se náramně povedla a Kája vybojovala další zlato a 1.místo do své sbírky.V kategorii juniorek se poprvé představila TEREZA Čermáková a patřila jí v konečném součtu bronzová medaile a 3.místo.Závěr náročného programu patřil kadetkám mladším a starším. V kategorii kadetek mladších startovaly rovněž poprvé a s novými kompozicemi NATÁLKA Husovská, MADLENKA Kačerovská a ADÉLKA Nováková, v nabité konkurenci především brněnských závodnic skončila Natálka těsně pod stupni vítězů na krásném 4.místě a Madlence patřila pěkná 7.příčka, Adélka skončila na 12.místě. Velikou radost nám udělaly kadetky starší, vynikající výkon podala především SOFIE Ocelíková, která excelovala v sestavě s kuželi a zaslouženě vybojoval 1.místo a zlatou medaili, na stupínky vítězů jí doprovodila na krásném druhém místě ještě TEREZA Zůnová, na pěkné 5.příčce skončila KRISTÝNA Kleinová, a tak jsme završily vcelku úspěšnou gymnastickou sobotu.Moc gratulujeme všem děvčátkům, nicméně čeká nás ještě opravdu mnoho dřiny, abychom odstranily všechny chyby a chybičky, takže opět vzhůru do práce. Děkujeme i rodičům za podporu a krásné fandění a paní Heleně Křížkové za krásné fotky.

MONET CUP 2018 - sobota 3.3.2018
V sobotním pohárovém závodě jsme přivítaly přes 100 gymnastek z ČR, Německa a Lybie. Gymnastky se představily celkem v 10 kategoriích od nadějí nejmladších až po dorostenky :-)
...ale pěkně popořádku...NADĚJE NEJMLADŠÍ:
V kategorii nadějí nejmladších ročníku 2011 a mladších startovalo celkem 12 gymnastek a dařilo se Terezce KOPECKÉ, která svoji "beznáčku" předvedla dravě a s radostí a nakonec jí patřilo krásné druhé místo a stříbrná medaile. Krásným 6.místem doplnila dobrý výsledek našich závodnic Pavlínka BUREŠOVÁ. V kategorii o rok starších děvčat ročníku 2010 startovala ve dvojboji sestav beznáčiní a s náčiním Barunka KŘÍŽKOVÁ zacvičila krásnou sestavu beznáčiní a statečně se "poprala" i s novou sestavou se švihadlem a stejně jako Terezka, i ona vystoupala v konkurenci 9 gymnastek na stříbrný stupínek za 2.místo. V kategorii 2010 startovala pouze v sestavě beznáčiní i Terezka CHVÁTALOVÁ, která zvládla svůj první start v mezinárodním programu na jedničku a mohla se radovat z 1.místa.
NADĚJE MLADŠÍ: děvčata ročníků 2009 i 2008 startovala rovněž ve dvojboji sestav beznáčiní a s libovolným náčiním. Mohli jsme vidět krásné výkony především v sestavách beznáčiní, sestavy se švihadly a obručemi ale dokázaly děvčátku někdy pořádně potrápit... :-). V kategorii 2009 se představilo celkem 15 závodnic a naše Andrejka WOLFOVÁ vybojovala krásné 4.místo, když ji o lepší umístění připravily chyby v sestavě s obručí, i tak máme ale z jejího umístění velkou radost. V kategorii 2008 jsme měly v konkurenci 18 gymnastek dvojnásobné zastoupení a nakonec i dvojnásobnou medailovou radost.. Závod fantasticky vyšel Lucce KŘÍŽKOVÉ, která po parádním výkonu brala 1.místo a zlatou medaili a hned za ní si pro stříbro za 2.místo dokráčela i Terka OBSTOVÁ. Paráda, holky.
KADETKY MLADŠÍ 2007:
Odpolední program zahájil závod kadetek mladších, které se jako potom i všechny další kategorie představily ve dvojboji s náčiním. I našim kadetkám Natálce HUSOVSKÉ a Majdě KAČEROVSKÉ se vedlo moc dobře a v konečném součtu zvítězila Natália HUSOVSKÁ před Magdalenou KAČEROVSKOU. A na nepopulárním, ale pro nás příjemném 4.místě skončila Adélka NOVÁKOVÁ. I když máme ještě na nových sestavách hodně práce, tak holky podaly moc dobrý výkon, za který si zaslouží velkou pochvalu.
NADĚJE STARŠÍ A JUNIORKY: V kategorii nadějí starších se dalším výborným výkonem blýskla Karolína HAVLÍKOVÁ, která po zlatu z Brna i tentokrát jednoznačně zvítězila. V kategorii juniorek se sešla velice kvalitní konkurence a o celkovém pořadí rozhodovalo cvičení s nejmenším množstvím pádů náčiní. Po nepovedeném závodě v Brně si hodně polepšila Tereza ČERMÁKOVÁ, která letos poprvé vstupuje do kategorie juniorek a nakonec vybojovala velice cenné 3.místo a bronzovou medaili.
KADETKY STARŠÍ A DOROSTENKY: V kategorii kadetek starších jsme měly dokonce trojnásobné zastoupení a děvčata se opravdu činila...a nakonec ovládla stupně vítězů. Zlato vybojovala Sofie OCELÍKOVÁ, stříbro patří Tereze ZŮNOVÉ a pro bronz si došla Kristýna KLEINOVÁ, holky nám udělaly obrovskou radost :-). V kategorii dorostenek se premiérově a s velkým nachlazením představila Kateřina MINKSOVÁ. Kačka je ale bojovnice a nikoho nenechala na pochybách, že by v nové kategorii chtěla dosahovat kvalitních umístění a vybojovala 1.místo. Naše druhá závodnice Milena VODIČKOVÁ po velkých chybách zejména v sestavě s kuželi byla celkově na 5.příčce.
MOC VŠEM DĚVČATŮM GRATULUJEME A PŘEJEME ZDRAVÍ A POHODU A HODNĚ SIL A KONDICE DO DALŠÍ PŘÍPRAVY :-) ...

MONET CUP 2018 - neděle 4.3.2018
V neděli jsme mohly shlédnout velmi přátelský pohárový závod v ZPMG mezi oddíly T.J.Sokol Hodkovičky, TJ Astra Klánovice a TJ Sokol Vrané nad Vltavou. Děvčata předvedla krásné výkony a my se již těšíme na další pokračování této krásné tradice ...příště v Klánovicích. Moc všem děvčatům gratulujeme!