Výsledky 2018...aneb kola závodního kolotoče roztočena

FROZEN CUP - 17.2.2018 SKP MG Brno
FROZEN CUP - 17.2.2018 SKP MG Brno

FROZEN CUP 2018 ....aneb kola závodního kolotoče pro tento rok roztočena...a jak nám to v Brně šlo...????Sobota 17.února začala opravdu bláznivě...probudily jsme se do zasněženého rána a ...Ester Ledecká vyhrála zlato, obrovské překvapení, snad i šok pro celý sportovní svět, hokejisté zdolali Kanadu a jsou na cestě do čtvrtfinále olympiády...a my se vydáváme na náš první závod sezóny, na FROZEN CUP do Brna. Je v nás docela malá dušička, "inkoust" na nových sestavách ještě ani nestihl oschnout, ale jdeme do toho, je potřeba to zkusit a roztočit kola závodního kolotoče.V dopoledním programu se představily naše nejmladší gymnastky v sestavách bez náčiní. V kategorii 2011 cvičila TEREZKA Kopecká, které se nová sestava moc povedla a po krásném výkonu vybojovala fantastické 2.místo mezi dvěma gymnastkami z Bratislavy. V kategorii 2010 se představila BARUNKA Křížková, která podala velmi soustředěný a hlavně bezchybný výkon a po zásluze vybojovala 1.místo a zlatou medaili. V závěru dopoledního programu se dařilo i ANDREJCE Wolfové, která zabojovala a nakonec jí v kategorii nadějí mladších 2009 patřila stříbrná příčka a 2.místo.V odpoledním programu se představil zbytek našich závodnic již ve dvojboji sestav. Premiéru v kategorii nadějí mladších si odbyly v tvrdé konkurenci TEREZKA Obstová a LUCINKA Křížková, obě se zbrusu novými sestavami podaly krásný výkon a v nabité kategorii obsadily 5. a 6.místo.V kategorii nadějí starších kralovala KÁJA Havlíková, která předvedla novou sestavu s míčem a tato premiéra se náramně povedla a Kája vybojovala další zlato a 1.místo do své sbírky.V kategorii juniorek se poprvé představila TEREZA Čermáková a patřila jí v konečném součtu bronzová medaile a 3.místo.Závěr náročného programu patřil kadetkám mladším a starším. V kategorii kadetek mladších startovaly rovněž poprvé a s novými kompozicemi NATÁLKA Husovská, MADLENKA Kačerovská a ADÉLKA Nováková, v nabité konkurenci především brněnských závodnic skončila Natálka těsně pod stupni vítězů na krásném 4.místě a Madlence patřila pěkná 7.příčka, Adélka skončila na 12.místě. Velikou radost nám udělaly kadetky starší, vynikající výkon podala především SOFIE Ocelíková, která excelovala v sestavě s kuželi a zaslouženě vybojoval 1.místo a zlatou medaili, na stupínky vítězů jí doprovodila na krásném druhém místě ještě TEREZA Zůnová, na pěkné 5.příčce skončila KRISTÝNA Kleinová, a tak jsme završily vcelku úspěšnou gymnastickou sobotu.Moc gratulujeme všem děvčátkům, nicméně čeká nás ještě opravdu mnoho dřiny, abychom odstranily všechny chyby a chybičky, takže opět vzhůru do práce. Děkujeme i rodičům za podporu a krásné fandění a paní Heleně Křížkové za krásné fotky.

MONET CUP 2018 - sobota 3.3.2018
V sobotním pohárovém závodě jsme přivítaly přes 100 gymnastek z ČR, Německa a Lybie. Gymnastky se představily celkem v 10 kategoriích od nadějí nejmladších až po dorostenky :-)
...ale pěkně popořádku...NADĚJE NEJMLADŠÍ:
V kategorii nadějí nejmladších ročníku 2011 a mladších startovalo celkem 12 gymnastek a dařilo se Terezce KOPECKÉ, která svoji "beznáčku" předvedla dravě a s radostí a nakonec jí patřilo krásné druhé místo a stříbrná medaile. Krásným 6.místem doplnila dobrý výsledek našich závodnic Pavlínka BUREŠOVÁ. V kategorii o rok starších děvčat ročníku 2010 startovala ve dvojboji sestav beznáčiní a s náčiním Barunka KŘÍŽKOVÁ zacvičila krásnou sestavu beznáčiní a statečně se "poprala" i s novou sestavou se švihadlem a stejně jako Terezka, i ona vystoupala v konkurenci 9 gymnastek na stříbrný stupínek za 2.místo. V kategorii 2010 startovala pouze v sestavě beznáčiní i Terezka CHVÁTALOVÁ, která zvládla svůj první start v mezinárodním programu na jedničku a mohla se radovat z 1.místa.
NADĚJE MLADŠÍ: děvčata ročníků 2009 i 2008 startovala rovněž ve dvojboji sestav beznáčiní a s libovolným náčiním. Mohli jsme vidět krásné výkony především v sestavách beznáčiní, sestavy se švihadly a obručemi ale dokázaly děvčátku někdy pořádně potrápit... :-). V kategorii 2009 se představilo celkem 15 závodnic a naše Andrejka WOLFOVÁ vybojovala krásné 4.místo, když ji o lepší umístění připravily chyby v sestavě s obručí, i tak máme ale z jejího umístění velkou radost. V kategorii 2008 jsme měly v konkurenci 18 gymnastek dvojnásobné zastoupení a nakonec i dvojnásobnou medailovou radost.. Závod fantasticky vyšel Lucce KŘÍŽKOVÉ, která po parádním výkonu brala 1.místo a zlatou medaili a hned za ní si pro stříbro za 2.místo dokráčela i Terka OBSTOVÁ. Paráda, holky.
KADETKY MLADŠÍ 2007:
Odpolední program zahájil závod kadetek mladších, které se jako potom i všechny další kategorie představily ve dvojboji s náčiním. I našim kadetkám Natálce HUSOVSKÉ a Majdě KAČEROVSKÉ se vedlo moc dobře a v konečném součtu zvítězila Natália HUSOVSKÁ před Magdalenou KAČEROVSKOU. A na nepopulárním, ale pro nás příjemném 4.místě skončila Adélka NOVÁKOVÁ. I když máme ještě na nových sestavách hodně práce, tak holky podaly moc dobrý výkon, za který si zaslouží velkou pochvalu.
NADĚJE STARŠÍ A JUNIORKY: V kategorii nadějí starších se dalším výborným výkonem blýskla Karolína HAVLÍKOVÁ, která po zlatu z Brna i tentokrát jednoznačně zvítězila. V kategorii juniorek se sešla velice kvalitní konkurence a o celkovém pořadí rozhodovalo cvičení s nejmenším množstvím pádů náčiní. Po nepovedeném závodě v Brně si hodně polepšila Tereza ČERMÁKOVÁ, která letos poprvé vstupuje do kategorie juniorek a nakonec vybojovala velice cenné 3.místo a bronzovou medaili.
KADETKY STARŠÍ A DOROSTENKY: V kategorii kadetek starších jsme měly dokonce trojnásobné zastoupení a děvčata se opravdu činila...a nakonec ovládla stupně vítězů. Zlato vybojovala Sofie OCELÍKOVÁ, stříbro patří Tereze ZŮNOVÉ a pro bronz si došla Kristýna KLEINOVÁ, holky nám udělaly obrovskou radost :-). V kategorii dorostenek se premiérově a s velkým nachlazením představila Kateřina MINKSOVÁ. Kačka je ale bojovnice a nikoho nenechala na pochybách, že by v nové kategorii chtěla dosahovat kvalitních umístění a vybojovala 1.místo. Naše druhá závodnice Milena VODIČKOVÁ po velkých chybách zejména v sestavě s kuželi byla celkově na 5.příčce.
MOC VŠEM DĚVČATŮM GRATULUJEME A PŘEJEME ZDRAVÍ A POHODU A HODNĚ SIL A KONDICE DO DALŠÍ PŘÍPRAVY :-) ...

MONET CUP 2018 - neděle 4.3.2018
V neděli jsme mohly shlédnout velmi přátelský pohárový závod v ZPMG mezi oddíly T.J.Sokol Hodkovičky, TJ Astra Klánovice a TJ Sokol Vrané nad Vltavou. Děvčata předvedla krásné výkony a my se již těšíme na další pokračování této krásné tradice ...příště v Klánovicích. Moc všem děvčatům gratulujeme!